سلام به تمام دوستداران  آنا نعمتی

هدف اعضای کمپ از تاسیس کمپ اختصاصی آنا نعمتی

اتحاد دوستداران آنا نعمتی در دنیای مجازیست
اشخاصی که دوستدار آنا هستند وبه فکر ایجاد وبلاگی نو برای آنا نعمتی هستند باید بگیم نیازی به ایجاد وبلاگی نو نیست شما میتونید (اسم.آدرس وبلاگ ودرصورتی که وبلاگ ندارید ایمیل خودتون ودرغیراین موارد شماره تلفن)درنظرات بطور خصوصی بزارید تا یکی از نویسندگان این کمپ باشید
---------------------
این سایت هرروز به روز میشود
------------------------------------
قابل توجه نویسندگان و اعضای محترم کمپ آنا نعمتی:
لطفا به پستهایی(عکس-مطلب و اطلاعیه)که قبلا در کمپ قرار داده شده است دقت کنید و از گذاشتن پست تکراری شدیدا خودداری نمایید در غیر این صورت پست شما حذف می گردد...
با تشکر


 

اطلاعیه برای جذب نویسندگان |


مرغ سحر


آنا نعمتی
نمایش "مرغ سحر"
کاری از احمد آسوده
هرشب ساعت20 خانه هنرمندان سالن استاد انتظامی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در جمعه هشتم دی ۱۳۹۱ ساعت 18:31 موضوع | لینک ثابت


عکس های جدید خانم نعمتی 
منبع:وبلاگ و وب سایت رسمی خانم نعمتی


ANNA NEMATI
Photographer: Mahyar Hajatmand 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در جمعه هشتم دی ۱۳۹۱ ساعت 18:30 موضوع | لینک ثابت


بازیگر حق ندارد به خاطر میمیک‌اش به نقش لطمه بزند


 آنا نعمتی با دو فیلم "یکی می‌خواد باهات حرف بزنه" و "پنهان" تنها ‌بازیگری است که دو فیلم روی پرده سینما دارد، این امر بهانه‌ گپ و گفت یا این هنرمند را فراهم کرد که در ذیل آمده است.

در "یکی می‌خواد باهات حرف بزنه" نقش مادری را ایفا می‌کنید که به رغم توقع تماشاگران تا دقیقه ای که موفق به پیوند فرزندش می‌شود استحکام خود را حفظ می‌کند و در واقع سوگواری برای فرزندش را کاملا منطقی برگزار می‌کند؟

با شما کاملا موافقم، "لیلا" در یکی می‌خواد باهات حرف بزنه، مادری است که 10 سال فرزندش را بدون پدر بزرگ کرده است ، طبیعتا به لحاظ روانی این مادر نمی‌تواند ضعیف باشد و مدام ضجه بزند، البته به نظر من این ضجه ها‌به هیچ وجه برای این کاراکتر مناسب نبود و تماشاگر را خسته می‌کرد، بنابراین من باید مانند یک مادر منطقی سعی می‌کردم فرزندم را که به مدت 10 سال از دیدن پدرش محروم کرده بودم را به ارزویش برسانم و از همه مهم تر قصد داشتم پدرش را مجاب کنم تا رضایت دهد اعضای دخترم را هدیه کنم ، یک چنین کاراکتری وقت ضجه زدن ندارد من به عنوان یک مادر وقتی کارهایم را به انجام رساندم آن وقت توانستم برای دخترم سوگواری کنم.

آنا نعمتی در این فیلم به هیچ وجه اسیر میمیک نیست و جاهایی هست که می‌بینیم آنقدر چهره اش تکیده است که تماشاگر به سادگی با او همذات پنداری می‌کند؟
به نظر من یک بازیگر اجازه ندارد به خاطر اینکه نگران میمیک چهره اش است به نقش لطمه بزند، ما به عنوان یک بازیگر باید خودمان را برای هر نقشی آماده کنیم، وقتی سر صحنه فیلمبرداری هستم آنا نعمتی و میمیکش را فراموش می‌کنم و صرفا به نقشم فکر می‌کنم ، هرجا لازم باشد ضجه می‌زنم و نگران این نیستم که میمیک چهره ام به هم می‌خورد.

به دلیل تیپ صورت شما در ابتدای فیلمبرداری بسیاری معتقد بودند این کاراکتر را نمی‌توانید در بیاورید؟
من این تقسیم بندی ها‌را قبول ندارم،انا نعمتی به عنوان یک بازیگر می‌تواند بعد از 16 سال فارغ از شکل صورتش هر نقشی را ایفا کند، من از همان ابتدای راه می‌دانستم که می‌توانم این نقش را در بیاورم.

در جشنواره فیلم فجر همه از این که کاندید نشدید تعجب کردند؟
کاملا درست است، به این نکته توجه داشته باشید که در تمام سال هایی که کار کرده ام هرگز جایزه گرفتن و بلد شدن در جشنواره برایم هیچ اهمیتی نداشته است، دوست دارم کارم توسط منتقدانی که برایم مهم هستند و مردم مورد قضاوت قرار بگیرد که خوشحالم آن ها‌از نقش من راضی بودند.

به گواه بسیاری از منتقدان بازی در "یکی می‌خواد باهات حرف بزنه" مسیر بازیگری آنا نعمتی را عوض خواهد کرد و ما شاهد زوایای جدیدی از بازی شما خواهیم بود؟

متاسفانه امروزه سینمای ما وضع خوبی ندارد و من نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است برای سینما بیفتد و به شدت نگران هستم اما امیدوار و منتظر هستم شاهد سناریو های متفاوت باشم و بتوانم انتخاب کنم و به علاقه ام که سینماست بپردازم.

شما به عنوان سفیر اهدای عضو قصد دارید مستندی راجع به خانواده های پیوند دهنده و گیرنده بسازید؟
بله ، من فارغ از اینکه یک بازیگر هستم صرفا به دلیل اینکه برای این فیلم با نزدیک با خانواده های پیوند دهنده و گیرنده در تماس بودم می‌خواهم این خانواده ها‌را به لحاظ روانشناسی بررسی کنم و در واقع بگویم نباید این خانواده ها‌به خصوص خانواده هایی که اعضای فرزندانشان را اهدا کردند رها‌شوند باید 6 ماه بعد به سراغ این مادران برویم و از حالشان مطلع شویم و اگر می‌توانیم قطعا کمک هایی به این خانواده ها‌به لحاظ روحی بکنیم.

در فیلم "برف روی شیروانی داغ" با توجه به در اختیار داشتن 5 سینما و در فیلم سینمایی"یکی می‌خواد باهات حرف بزنه" در کنار شهاب حسینی بسیار موفق بودید و مردم بسیار استقبال کردند؟ نقش پارتنر چقدر در نقشتان تاثیر می‌گذارد؟
من و شهاب حسینی  با همدلی این دو کار را با هم انجام دادیم و خوشبختانه این همدلی را تماشاگران فهیم ما هم در ک کردند و از این دو فیلم استقبال کردند، ما صرفا به درامدن نقش هایمان و کمک به بازی هم فکر می‌کردیم و به دور از حاشیه های مرسوم در سینما سعی کردیم کارمان را انجام دهیم و خوشحالم که نتیجه تلاشمان درک شد.

در فیلم سینمایی"پنهان" هم نقش متفاوتی را ایفا کردید ، یکی از خصایص بازی شما این است که در هیچ نقشی کلیشه نشده اید؟
من دوست ندارم وقتی یک نقش را بازی کردم دوباره آن را تکرار کنم، به دلیل اینکه از هر نقشی یک درس می‌گیرم و یک بار بازی کردن برایم کفایت می‌کند، ترجیح می‌دهم به جای اینکه وقتم را صرف نقش های تکراری کنم نقش های جدید را تجربه کنم، تا امروز از این کار پرهیز کرده ام و امیدوارم از این به بعد هم نقش های کلیشه ای را قبول نکنم.
حرف آخر؟
دوست دارم این دو فیلمی‌که حالا روی پرده دارم توسط مردم و منتقدین واقعی دیده شود و کمبودهای کارم را متوجه شوم و سعی کنم خطاهای بازیگری ام را در کارهای دیگرم تکرار نکنم.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ ساعت 13:9 موضوع | لینک ثابت


یادداشت محسن آزاددل بر فیلم "یکی میخواد باهات حرف بزنه"

منوچهر هادی با ساخت "یکی می خواد باهات حرف بزنه" قدم روبه جلویی را در عصه فیلمسازی برای خودش برداشت، مضمون و تم اصلی فیلم همانند فیلم قبلی او "قرنطینه" تلخ است ولی اینبار با نگاه دیگری در مواجهه با مقوله مرگ و زندگی طرف هستیم و امتیاز ویژه فیلم جدیدش این است که اغراق های فیلم اولش را ندارد و حتی در اشک انگیز بودن هم اندازه و حدود را رعایت می کند و در واقع با توجه به مستعد بودن سوژه برای ورود به اغراق و شعار به هر قیمتی از مخاطب اشک نمی گیرد.

فیلم شروع بسیار خوبی دارد، ریتم از همان اول درست است و قصه فیلم به موقع شروع می شود و نقطه عطف حدود دقیقه 20 شوک بزرگی به مخاطب وارد می کند که اینها باعث شده "یکی می خواد..." از همان ابتدا مخاطب را با خود همراه کند.

داستان تصادف و مرگ مغزی دختر یک خانواده از هم پاشیده شده با محوریت مادر خانواده یعنی "لیلا" (آنا نعمتی) به مرور مخاطب را وارد فضایی می کند که گذشته ها رو می شود و مخاطب وظیفه قضاوت را بر عهده می گیرد.
در این جریان نکته ای که ما متوجه می شویم این است که هیچ کدام از شخصیت های مرتبط با دختر قصه بی تقصیر نیست و در عین حال هیچکدام مطلقا مقصر هم نیست.

در ادامه و زمانی که احساس می کنیم فیلم بار دیگر از ریتم می افتد با ورود دو شخصیت دیگر قصه یعنی هنگامه (یکتا ناصر) و مصطفی (شهاب حسینی) داستان دوباره به اوج برمی گردد و وارد زندگی این دو می شویم و فیلمنامه به خوبی ارتباط قصه زندگی هنگامه و مرگ مغزی دختر را نشان می دهد و لیلا هم به اشتباهات خود پی می برد که تعجب من از این است که چطور بهترین بازی که از آنا نعمتی تا امروز دیدم در جشنواره نادیده گرفته شد.

یکتا ناصر در این فیلم بازی فوق العاده ای دارد و با این شخصیت ارتباط برقرار می کنیم و به عنوان یک زن شهرستانی درمانده قبولش می کنیم و خصوصا لهجه خوبش هم کمک بسیاری به ما می کند، البته شاید پیشنهاد او مبنی بر فروش اعضای بدن دختر کمی خودخواهانه و خارج از شخصیت به نظر بیاید ولی در واقع هنگامه چاره دیگری ندارد و برای من دوست داشتنی ترین شخصیت فیلم است که از همان اولین نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر سیمرغ را برایش کنار گذاشته بودم، همچنین شهاب حسینی هم در دو فصل بازی خود در زندان خوب ظاهر شده و بهترین فصل فیلم از نظر نگارنده سکانس ملاقات هنگامه و مصطفی است که هر دو بازیگر بازی خیلی خوبی دارند. 

نکته مهم دیگر فیلم نقش گریم است و عملکرد خوب طراح چهره پرداز در سه بازیگر اصلی فیلم به خصوص یکتا ناصر مشهود است و کمک شایانی به آنان می کند.

همچنین حامد ثابت هم با موسیقی نسبتا ساده ای که برای فیلم ساخته و سازهای زیادی نیز به کار نبرده عملکرد خوبی داشته و سادگی موسیقی به نوعی با تصاویر، خصوصا اسلوموشن های سکانس بعد از تصادف عجین است.

شاید بتوان "یکی می خواد..." را هم دنباله رو فیلم هایی دانست که پس از دو فیلم اخیر فرهادی تا حدودی به مساله قضاوت پرداختند که در این فیلم کارگردان از همان سکانس های اولیه می خواهد مخاطب را به قضاوت وادارد و البته شخصیت های فیلم هم تماما طرف مقابل را مقصر می دانند!

در مجموع منوچهر هادی با فیلم دوم خود برگ برنده ای در فیلمسازی خود رو می کند و به نسبت "قرنطینه" یک گام به جلو برمی دارد و شاید اگر افتادن فیلم از ریتم در برخی مواقع نبود با یک درام ماندگار طرف بودیم و موفقیت مهم فیلم انتخاب خوب بازیگران است که همگی در خدمت فیلمنامه و کارگردان هستند.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ ساعت 13:7 موضوع | لینک ثابت


حضور آنا نعمتی در کنسرت "ارکستر سازهای بادی تهران"

حضور آنا نعمتی در کنسرت "ارکستر سازهای بادی تهران"


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ ساعت 13:6 موضوع | لینک ثابت


نعمتی:رعنا نسل‌ها را به هم وصل می‌کندنعمتی: شخصیت رعنا در فیلم متفاوت بود و نسلها را به هم وصل می‌کرد

در ادامه نشست فیلم "پنهان" آنا نعمتی بازیگر در مورد ویژگی های نقش رعنا گفت: به فیلم نامه " پنهان " علاقه خاصی داشتم و نقش رعنا نقش متفاوتی بود . جنس بازیم در این فیلم بسیار متفاوت بود با کارهایی که در این چند ساله اخیر بازی کرده بودم . یکی دیگر از امتیازات فیلم دیالوگهای معرکه اش بود و برای نوشتن هر کلمه از دیالوگ های فیلم فکر شده بود.

بازیگر " آل " با اشاره به ویژگی خاص فکری کارگردان فیلم گفت : تفکر فیلم سازی رحمانی با دیدن فیلم اولش برایم حائز اهمیت شد . تفاوت جنس نگاه دو فیلم رحمانی برایم فوق العاده حائز اهمیت بود . فیلم اولش یک فیلم روستایی و فیلم دومش یک فیلم کاملا شهری است. همه عوامل فیلم تلاش کردند بهترین بازیشان را در این فیلم ارائه کنند .

نعمتی با اشاره به تعریف نقش رعنا گفت: شخصیت رعنا در فیلم شخصیت متفاوتی است و یک حالت ارتباط بین دو نسل را در فیلم برقرار کرده است. دیالوگ های فیلم به صورت موجزی نوشته شده است و به خوبی وضعیت رعنا را در فیلم نشان می دهند و در سکانسی که رعنا با اسفندیار به گالری می رود در باره گذشته و اینکه تحصیلات دانشگاهش را نیمه کاره رها کرده به تماشاگر توضیحاتی داده می شود و می گوید کسوف کامل را از دست داده است.

این بازیگر با اشاره لایه های پنهان آدمها تاکید کرد : همه آدمها در زندگیشان چیزهای پنهانی دارند و ذهن پنهان آدمها گاهی آشکار و گاهی هم همچنان مخفی می ماند . موقعی که رعنا می خواهد برود و پنهان درونش را واگویه کند و مواجه می شود با کارگران خانه اسفندیار و دیدن قاب عکس سه نفر اسقفندیار ، زن و دخترش می فهمد جایی در این خانه ندارد و حرفش را نگفته بر می گردد.
 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ ساعت 13:6 موضوع | لینک ثابت


مراسم نمایش خصوصی فیلم پنهان در فارابی برگزار شد


مهدی رحمانی کارگردان فیلم پنهان در نشست نقد و بررسی این فیلم در فارابی گفت: تنهایی مشکل امروز اغلب انسان هاست و این مشکل با وجود افزایش جمعیت رو به روز به شکل جدیدی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، جلسه نمایش فیلم پنهان و نشست نقد و بررسی آن(16 آبان) با حضور عوامل فیلم و وحید اسلامی منتقد سینما در بنیاد سینمای فارابی برگزار شد.

مهدی رحمانی با اشاره به محتوای فیلم پنهان گفت‌: این فیلم درباره تنهایی آدم هاست‌. ‌ آدم‌ها امروز با وجود بزرگ شدن دایره ارتباطشان تنها هستند و این تنهایی ناشی از وجود آمال و آرزو‌ها و حسرت‌هایی است که با آن‌ها دست به گریبانند و فیلم پنهان نیز حاصل نگاه به این نوع روابط و آدم هاست‌. 
وی با اشاره به روند ساخت فیلم گفت‌: برای ساخت فیلم من دو طرح اولیه داشتم که هر دو را با مهدی شیرزاد فیلمنامه نویس مطرح کردم‌. ‌شیرزاد از طرح فیلم پنهان خوشش آمد و نگارش آن آغاز شد و بیش از یکسال نگارش و بازنویسی آن طول کشید.
رحمانی با اشاره به تلخی که در فیلم وجوددارد؛ گفت‌: در فیلم‌های ملودرام همه چیز خوش منظر و خوش صورت است اما در زندگی روزمره این گونه نیست. ما در زندگی روزمره برخوردهای خوبی با کسانی که حتی آن‌ها را دوست داریم؛ نداریم و از طرف دیگر در یک تکرار عادت غرق شده ایم. 
وی ادامه داد‌: طیف زیادی از جامعه ما فیلم بین حرفه‌ای هستند و من این فیلم را برای آن مخاطبان ساخته ام و امیدوارم مخاطب به ما اعتمادکند و به سینما آمده وفیلم را ببینند. 
محسن علی اکبری تهیه کننده فیلم نیز گفت: خوشحالم که این فیلم توانسته در سینماهای کشور به ویژه در سینماهای حوزه هنری به نمایش درآید و امیدوارم در اکران موفق باشد.  
وی با اشاره به وضعیت سینما گفت‌: امروز ۱۴ فیلم اکران شده، اما متاسفانه هیچ کدام از فیلم‌ها خوب نمی‌فروشد و این امر نشان می‌د هد که قهر مخاطب با سینما طولانی شده واین اصلا خوب نیست. 
علی اکبری افزود: نگاه فلسفی که رحمانی و شیرزاد در فیلم داشتند باعث شد تا من در ساخت این فیلم حضور پیدا کنم و با آن‌ها همکاری کنم.
آنا نعمتی یکی از بازیگران فیلم نیز گفت: زمانی که ما فیلمنامه را خواندیم نظر و تفکری را که کارگردان داشت متوجه شدیم و من به عنوان بازیگر در تمام پلان‌ها بر اساس نظر و فکر رحمانی بازی کردم.
در این نشست همچنین مهدی شیرزاد فیلمنامه نویس، فتانه ملک محمدی و آناهیتا افشار دیگر بازیگران فیلم حضور داشتند.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ ساعت 13:5 موضوع | لینک ثابت


با تشکر از وبلاگ رسمی آنا نعمتی

شاهین:

مصحبه هنر آنلاین با آنا نعمتی

فیلم سینمایی"در امتداد شهر" ساخته علی عطشانی نتوانست آن گونه که شایسته است در گیشه موفق عمل کند، اما این فیلم به طرز عجیبی در شبکه نمایش خانگی درخشید و برای اولین بار در شبکه های نمایش خانگی به نشر دوم رسید که پخش کنندگان این فیلم سینمایی مجبور به طراحی پوستر جدیدی شدند.

"آنا نعمتی" بازیگر نقش اول این فیلم و " پرستوهای عاشق" که هم اکنون روانه شبکه نمایش خانگی شده است در این باره با هنرآنلاین  به گفتگو نشسته که در ادامه می‌خوانید.

بازی در فیلم "درامتداد شهر" به دلیل نوع فیلمبرداری و برداشت های به مراتب سخت تر از کارهای دیگر سینمایی است،  با توجه به نوع فیلمبرداری این فیلم چطور حاضر شدی در آن بازی کنی؟
این نقش به دلیل نو بودنش برای من جذاب بود، جسارت در فیلمبرداری هم یکی از دلایلی بود که من این کار را پذیرفتم، فیلمبرداری با دوربین رد و بازی با لنزهای مختلف از کارهایی بود که همیشه دوست داشتم انجام بدم.
همه سکانس ها را ما بارها از دید شخصیت های مختلف بازی می کردیم، در تمرین هایی هم که قبل از فیلم برداری داشتیم نوع فیلمبرداری را مشخص می کرد و معلوم بود کار سختی پیش رو داریم.


استوری برد سکانس ها از قبل آماده بوده؟
بله استوری برد را به شکل انیمیشن قبلا آماده کرده بودند و ما می دانستیم که در سکانس ها مخصوصا سکانس های طلا فروشی قرار است چه اتفاقی بیفتد، البته باید بگویم بسیاری از سکانس ها در حال حاضر از فیلم درآمده است و انگار که فیلم را از درون این فیلمی که شما اکنون می بینید درآورده اند، بسیاری از دوستان بعد از دیدن این فیلم گفتند این فیلم، فیلم ما نیست چون مسائلی که مد نظر ما بوده اکنون در این فیلم وجود ندارد!


یعنی وقتی به نمایش خانگی آمده است این اتفاق برای فیلم افتاده؟!
نه در سینما هم این اتفاق برای" درامتدادشهر" افتاده بود و به خاطر مونتاژ نهایی، سکانس آخر تغییر کرده بود.


مونتاژ یا ممیزی؟
ممیزی را من نمی دانم چون فیلم در جشنواره به نمایش گذاشته شد و بلافاصله هم اکران شد و حرفی از ممیزی در میان نبود اما به دلیل سختی کار و استرسی که وجود داشت در مونتاژ شکل دیگری پیدا کرد، البته من هرگز هیچ پاسخی مبنی بر اینکه چرا انقدر فیلم کوتاه شده است و از سر و تهش زده اد دریافت نکردم!
با همه این حرفا برای من این تیم جوان و نگاهشان ارزشمند بود و باعث شد که برای من انگیزه حضور چندین برابر شود.

فکر نمی کنی نتیجه مونتاژ این فیلم تماشاگر را سردرگم کرده است و باعث شده حتی منتقدین فقط به خوبی کاراکترها اشاره کنند و کلیت فیلم را رد کنند؟
البته من موافقم، اما برخی ها هم بودند که فیلم را به همین شکلی که عرضه شد هم دوست داشتند اما برخی هم از شکل روایتی و حتی نوع فیلمبرداری به دلیل نو بودن و عادت نداشتن گله داشتن...


این نوع مونتاژ و کم کردن نقش چقدر به بازیت صدمه وارد کرد؟
بسیار زیاد، وقت ما برای این فیلم بسیار کم بود و من به عنوان یک بازیگر باید روی شخصیت پردازی کاراکتر تمرکز می کردم و با نویسنده مطرح می کردم و همان طور که می دانید به دلیل مسائل و مشکلات تولید نمی توان سکانس ها را پشت سر هم رج زد به همین دلیل من به عنوان یک بازیگر نیاز دارم که روی تداوم حس کاراکتر کار کنم و وقتی پلان هایی از بازی من حذف می شود به کلیت نقش من بسیار آسیب می رساند.
مونتاژ در بسیاری از موارد به کلیت فیلم کمک می کند، اما به نظرم این فیلم به دلیل شکل ویژه ای که داشت باید قبل از کار به مونتاژش فکر می‌شد.مگر مونتور سر صحنه فیلم حضور نداشته؟
اتفاقا این یکی از معدود کارایی بود که مونتور تمام مدت حضور داشت اما نمی دانم چرا در نهایت باز هم انقدر از فیلم حذف شده شاید به دلیل سلیقه عوامل تصمیم گیرنده بوده.


یکی از خصیصه های بازی شما کلیشه نشدن در یک نقش خاص است، عادت بدی که در کارگردان های ما وجود دارد این است که اهل ریسک نیستند و به محض اینکه می بینند یک بازیگر در یک نقش خوب ظاهر شده است برای نقش های مشابه به سراغش می روند، چگونه توانستی از دام کلیشه فرار کنی؟
من بعد از به دنیا آمدن دخترم 3 سال کار نکردم ولی در 24 سالگی نقشی را بازی کردم که چندین برابر سن خودم را داشتم، من سعی کردم به تکرار نیفتم و شخصیت های مختلف را تجربه کردم، همان طور که گفتی در بسیاری از مواقع کارگردان ها بعد از هر فیلم من کمتر ریسک این را پذیرفتند که نقش های مختلف را به من پیشنهاد کنند و نقش های تکراری بعد از هر فیلم به دلیل تیپیکال من پیشنهاد شده است اما با تمام سختی اش من نپذیرفتم و سعی کردم متفاوت بازی کنم.
امروز سینمای ما در تمام دنیا مورد توجه قرار می گیرد و به نظرم وقتی سینماگرها به یک بازیگر اعتقاد داشته باشند می توانند نقش های مختلف را به او پیشنهاد بدهند.
من بعد از یک کار مجبور شدم سه سال کار نکنم چون هر کاراکتری به من پیشنهاد می شد مثل هم بود فن فتالی که کار کرده بودم و نیازی نمی دیدم تکرارش کنم، بنابراین از اینکه نقش های کوتاه هم بازی کنم هراسی نداشتم به دلیل اینکه می خواستم کاراکترهای مختلفی را تجربه کنم.
همین حالا هم متفاوت بودن دغدغه من هست و منتظرم نقش های مختلفی به من پیشنهاد شود، من برای کاراکترهایم وقت می گذارم و سعی می کنم ترس را کنار بگذارم و نهایت تلاشم را برای درآمدن یک کاراکتر انجام دهم.


در فیلم" درامتداد شهر" پارتر"امیرحسین آرمان" بسیار اهمیت دارد و من می دانم که تو از معدود بازیگرهایی هستی که وقتی بازی هم نداری برای اینکه حس پارتنرت خوب در بیاید برایش پشت دوربین بازی می کنی اساسا چقدر به این موضوع اعتقاد داری و فکر می کنی در درست درآمدن یک نقش این کار چقدر کمک می کند؟
بسیار زیاد، خوشبختانه من در تمام فیلم هایی که کار کردم تمام پارتنرهای من همکاری کردند و دغدغه اشان بوده که برای کاراکتر مقابلشان وقت بگذارند، اصل مهم کار من این است که برای کاراکتر روبه رویم وقت بگذارم به دلیل اینکه بر اساس یک عمل عکس العملی اتفاق می افتد پس در سینما باید با پارتنر حرف زد و فید بک گرفت برای سکانس های بعدی....
ما در روزمره با کاراکترهای مختلف برخوردها و ری اکشن های گوناگون داریم و براساس شخصیت ادم ها و چیزهایی که می بینیم عکس العمل نشان می دهیم پس پارتنر هم در فیلم بسیار مهم است و نیاز است که بازیگرها با هم تمرین کنند و به هم کمک کنند تا بتوانند هدف را به تماشاگر القا کنند و کاراکترها قابل باور از کار دربیایند، در بسیاری از موارد من بر اساس حس پارتنرم و بازی اش بازی می کنم و تاثیری می گذارد که نقش باور پذیر دراید.


وقتی به کارنامه کاریت نگاه می کنیم به سادگی متوجه می شویم که تو روز به روز روند رو به رشدی را طی کرده ای و بدون اغراق در برخی از فیلم ها تنها نقطه قوت بازی تو بوده، این مسئله چقدر به صبوری تو در تمام این 16 سال در نپذیرفتن هر نقشی بر می گردد؟
شرایط سینمای ما بسیار خاص است، من تا قبل از سال 85 تجربیات متفاوتی را کسب کردم، سه فیلم اولم نقش اول بازی کردم ولی بعد از یک وقفه سه ساله فیلم های متفاوت و حتی نقش های کوتاهی را کار کردم و من در ان تجربه ها وجه هایی از وجود بازیگری ام را شناختم و نقاط قوت و ضعفم را شناختم، البته من هنوز هم نیاز به نقد دارم و برایم بسیار مهم است که منتقدینی که برایم مهم هستند مرا نقد کنند.
دقیقا همین طور که اشاره کردی این صبوری من در 16 سال و با نقدهایی که دریافت کرده ام کار مرا سخت تر و انگیزه مرا بیشتر کرده است و بسیار کمک کرده است و دغدغه ام را برای تلاش برای درامدن کاراکترهای سخت تقویت کرده است.
انگیزه و انرژی من چند برابر شده است مخصوصا در چند کار آخرم حس می کنم نتیجه 16 سال صبوری من بوده که بسیار راضی کننده است ولی باز هم نیاز به تجربه های گوناگون دارم.فیلم دیگری که الان در شبکه نمایش خانگی از تو پخش می شود"پرستوهای عاشق" است، در آن فیلم نقش اول را ایفا می کنی و در پوستر عکس بازیگری برجسته می شود که چند سکانس افتخاری بازی کرده است، یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی ات این است که هرگز در مسیر انتقاد نمی افتی و خودت را از این فضاها دور نگه می داری؟
طبیعتا من وقتی نقش اول هستم باید در پوستر و آنونس و... دیده شوم ولی در سینمای ما این اتفاق زیاد می افتد و من نمی توانم برای هر اتفاق اینچنینی بحث و اعتراض کنم، اگر بخواهم این کار را انجام دهم و گله کنم باید مدام درگیر باشم بنابراین ترجیح می دهم بگویم پخش بر اساس سلیقه یک پوستر را به شکلی که می بینید طراحی کرده است.
مهم ترین مخاطبان من مردم عادی هستند من برای خودم بازی نمی کنم برای مردم بازی می کنم و دلم می خواهد دیده شوم و مردم درک کنند که من دو ماه برای نقشم تلاش کردم و انرژی گذاشتم.
تهیه کننده این فیلم هم می گفت نمی داند که چه اتفاقی افتاده است و گفته که پخش طراحی کرده است!
منظور من به هیچ وجه درجه بندی نیست من هرگز در سینما به اینکه سطحم از دیگران بالاتر بوده است فکر هم نکرده ام.منظور من هم درجه بندی نیست ولی به نظرم طراحی این پوسترها به نوعی گول زدن تماشاگر است که در همین فیلم" درامتدادشهر" هم اتفاق افتاد و گلزار با حضور کمی که داشت و برجسته شدنش روی پوسترهای فیلم باعث شده تماشاگر گول بخورد!
این اتفاق مدتی است که متاسفانه در سینما می افتد و به وجهه خود بازیگر هم لطمه می زند، پوسترهایی را هم دیده ایم که به تک تک کاراکترها اهمیت داده شده است و این باعث می شود بازیگر دلش بخواهد باز هم در آن گروه کار کند.
در بسیاری از فیلم ها به عنوان وسیله از بازیگرها استفاده می کنند که به نفع خود بازیگر هم نیست و فقط تماشاگر را گمراه می کند و این مسائل که متاسفانه در سینمای ما زیاد می افتد و اگر قرار باشد اعتراض کنی نه تنها به جایی نمی رسی بلکه باید تمام مدت درگیر باشی.


نظرت کلا درباره پخش فیلم های سینمایی در شبکه های خانگی چیست؟
دیدن فیلم در سینما یک لذت دیگری دارد و برخی از فیلم ها را فقط باید روی پرده سینما دید اما امروز با وجود مشکلاتی که بر سر اکران فیلم ها وجود دارد این اتفاق بسیار هم خوب است و باعث می شود کسی مثل من که دوست دارد کارش توسط مردم دیده شود می‌تواند مطمئن باشد دیده می شود و بازخورد می گیرم.
برخی از فیلم ها فیلم صدا و تصویر است و پتانسیل فضای سینمایش به مراتب بالاتر از سینما است ولی من امروز از پخش در رسانه بسیار راضی هستم به دلیل اینکه شرایط برای اکران بسیار سخت است و مردم هم به لحاظ مالی برای رفتن به سینما مشکل دارند، بنابراین کار من دیده می شود.


برای اولین بار در شبکه های خانگی به دلیل استقبال گسترده پوستر جدیدی برای فیلم در امتداد شهر طراحی شده است؟
بله، این فیلم در سطح گسترده در شبکه های خانگی پخش شد و برای بار دوم با پوستر جدید عرضه شد و از فروش بسیار راضی هستند.
من بسیار خوشحال هستم که فیلم ها در نمایش خانگی عرضه می شود و این امکان را مهیا می کند که تماشاگران عام هم بتوانند نتیجه تلاش یک گروه را ببینند.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۱ ساعت 12:47 موضوع | لینک ثابت


anna nemati ****
 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۱ ساعت 12:42 موضوع | لینک ثابت


محک


عکسی از حضور آناهیتا نعمتی در جشنواره "محک"


شاهین نویسنده کمپ


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ ساعت 19:49 موضوع | لینک ثابت


برلینعکس های آنا نعمتی-هانیه توسلی-افسانه بایگان و لادن مستوفی در برلین


توسط:شاهین نویسنده کمپ 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ ساعت 16:40 موضوع | لینک ثابت


سالروز تولد آنا نعمتی

20تیر
سالروز تولد آنا نعمتی
آنا نعمتی عزیز سالروز تولدتون مبارک 
با آرزوی سلامتی و شادمانی برای شما 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱ ساعت 11:35 موضوع | لینک ثابت


جيراني: نعمتي شايسته دريافت سيمرغ بلورين است

"آنا نعمتی در نمایی از فیلم یکی میخواد باهات حرف بزنه"
عکس:آرش صادقی

كارگردان فيلم سينمايي «قصه پريا» آنا نعمتي را به دليل بازي متفاوت ، شايسته دريافت سيمرغ بهترين بازيگر زن جشنواره فيلم فجر دانست

فريدون جيراني به خبرنگار سوره سينما گفت: تعدادي از فيلم هاي جشنواره سي ام را ديده ام، هنوز فيلمي نظرم را به شكل صد در صد جلب نكرده، اما امسال آثار خوبي در جشنواره ديدم.
وي افزود: در مورد بازيگران بايد بگويم بيشتر بازيگران پرسوناي آشنايشان را در فيلم ها تكرار كرده اند، در بازي ها تنوع كمي ديدم اما بازي آنا نعمتي در فيلم سينمايي «يكي مي خواد باهات حرف بزنه» به كارگرداني منوچهر هادي قابل توجه بود.
اين نويسنده و كارگردان ادامه داد: با توجه به تفاوتي كه نعمتي با بازي هاي قبلي خود داشته و با توجه به تلاشي كه براي متفاوت بودن و شكستن تصوير قبلي اش كرده است شايسته دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر زن است.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ ساعت 11:5 موضوع | لینک ثابت


"چنگیزخان" را به زبان انگلیسی روی صحنه می برم

چیستا یثربی کارگردان نمایش"چنگیز خان" از روی صحنه بردن این نمایش در جشنواره هنرهای نمایشی لندن به زبان انگلیسی خبر داد.

یثربی که پنجشنبه 20 بهمن ماه نمایش"چنگیزخان" را در بخش مهمان جشنواره سی ام تئاتر فجر روی صحنه می برد به خبرنگار مهر گفت: نمایش"چنگیزخان" برای حضور در جشنواره هنرهای نمایشی لندن که نیمه های اسفند ماه برگزار می شود، دعوت شده است. درحال حاضر درگیر اجرای این نمایش در جشنواره هستم اما متاسفانه کمک هزینه ای که تا به حال به گروه من پرداخت شده جوابگوی هزینه های نمایش نیست.

 

وی ادامه داد: قصد دارم اجرای جدیدی از این نمایش را در لندن روی صحنه ببرم. قطعا نمایش به زبان انگلیسی اجرا می شود و برخی از بازیگران که به زبان انگلیسی مسلط هستند در اجرای جدید گروه را همراهی می کنند اما قطعا بازیگران جدیدی به گروه اضافه می شوند. بعد از اجرای"چنگیز خان" در جشنواره تئاتر فجر تمرینهای جدید نمایش را به زبان انگلیسی آغاز می کنیم.

 

نمایش"چنگیز خان" با بازی آنا نعمتی، بهزاد جاودان فر، پگاه خسروی و محمد حاتمی در بخش مهمان سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجرپنجشنبه 20 بهمن ماه ساعت 18 و 20:30 در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ ساعت 11:2 موضوع | لینک ثابت


جدول اکران فیلم "در امتداد شهر"

فیلم سینمایی «در امتداد شهر» به کارگردانی علی عطشانی روی پرده رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران، برنامه زمانبندی اکران فیلم سینمایی «در امتداد شهر» درسینماهای تهران به شرح ذیل است:


سینما قدس:میدان ولیعصر (عج)، ضلع جنوب غربی- تلفن: 88896845 و 88907208 ، سانس: 10/11:30/13/14:30/16/17:30/19/20:30/

پردیس سینمایی ملت: خیابان ولیعصر،ابتدای بزرگراه نیایش- تلفن : 23162، سانس: 12/ 13:45/15:30/17:15/19/ 20:45

آزادی: خیابان شهید بهشتی، تقاطع خیابان خالد اسلامبولی- تلفن: 84480، سانس: 13:30/ 17 / 20:30/

سینما جوان: خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل آیت الله صدر، تلفن: 22203031، سانس: 10:15/11:45/16:15/19:15/20:45/22:15/

سینما فرهنگ: خیابان دکتر علی شریعتی، قلهک، بالاتر از خیابان دولت- تلفن: 22601205 و 22002090، سانس: 13:30/15/18:30/22

سینما اریکه ایرانیان: شهرک قدس، بلوار اصلی فرحزادی- تلفن: 22094839 و 22370001، سانس: 14:15/16/17:45/19:15/21:15/

سینما صحرا: خیابان دکتر علی شریعتی، تقاطع سه راه طالقانی- تلفن: 77632009 و 77503838، سانس: 10/12/14/16/18/20/22

سینما جی: خیابان قزوین، خیابان سبحانی، تقاطع خیابان فلاح- تلفن: 66630941 و 66696207، سانس: 11:15/12:45/14:30/16:15/18/19:45

سینما کارون: خیابان رودکی، نرسیده به خیابان دامپزشکی- تلفن: 66885047 و 66373012، سانس: 12:15/14:15/16:15/18:15/20:15


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در چهارشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۰ ساعت 11:47 موضوع | لینک ثابت


جدول اکران فیلم پایان دوم


به گزارش خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران، برنامه زمانبندی اکران فیلم سینمایی «پایان دوم» در سینماهای تهران به شرح ذیل است:

پردیس سینمایی ملت: خیابان ولیعصر،ابتدای بزگراه نیایش- تلفن : 23162، سانس: 12:30/16/21:30

آزادی: خیابان شهید بهشتی، تقاطع خیابان خالد اسلامبولی- تلفن: 84480، سانس: 16/ 20/ 

سینما پردیس زندگی: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر- تلفن: 44004800، سانس: 13:15/ 16:30/ 20 / 

سینما فرهنگ: خیابان دکتر علی شریعتی، قلهک، بالاتر از خیابان دولت- تلفن: 22601205 و 22002090، سانس: /14:30/

در فیلم سینمایی «پایان دوم» به کارگردانی یعقوب غفاری و تهیه‌کنندگی علی غفاری و محسن علی‌اکبری بازیگرانی چون  آناهیتا نعمتی،
دانیال عبادی، زیبا بروفه و میثم جوانمرد ایفای نقش می‌کنند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: عشق‌ها و رابطه‌ها و محبت‌هایی که شاید شک و تردید در آن باشد که خود باعث داستانی عاشقانه خواهد شد


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در چهارشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۰ ساعت 11:39 موضوع | لینک ثابت


در امتداد شهر اکران می شود

با آغاز اکران سه فیلم "33 روز"، "در امتداد شهر" و "خاک و آتش" از صبح چهارشنبه رقابت فیلم‌ها برای فتح گیشه‌ زمستانی سینماها جدی‌تر خواهد شد.
در این میان آغاز اکران سه فیلم "33 روز" ساخته جال شورجه، "در امتداد شهر" ساخته علی عطشانی و "خاک و آتش" ساخته مهدی‌ صباغ‌زاده نخستین فصل اکران زمستانی سینماها را رسمیت بخشید.

اکران "در امتداد شهر" با 23 سینما
فیلم سینمایی "در امتداد شهر" ساخته علی عطشانی هم از 30 آذر ماه در 23 سینمای پایتخت روی پرده می‌رود. این فیلم که به دلیل حال و هوای متفاوت و بهره‌گیری از حضور چهره‌های حاشیه‌ساز امید زیادی به فروش دارد از فردا در سینماهای قدس، آزادی، صحرا، ماندانا، عصرجدید، پردیس ملت، راگا، پردیس زندگی، تماشا، فرهنگ، جوان، شکوفه، موزه سینما، اریکه ایرانیان، پارس، جی، حافظ، کارون، پایتخت، پردیس رازی، کیان، ایران و بهمن اکران عمومی می‌شود

"در امتداد شهر" هم به طور همزمان در سینمای شهرهای اصفهان، شیراز، رشت، کرمان، اهواز، خرم آباد، قزوین و مشهد به روی پرده می‌رود.
 
از بازیگران فیلم "در امتداد شهر" می‌توان به محمدرضا گلزار، آنا نعمتی، نیکی کریمی، امیرحسین آرمان، فرزاد حسنی، آتیلا پسیانی، رضا رشیدپور، سارا خوئینی‌ها، مهران رجبی، خاطره حاتمی، حسین سلیمانی، محمدرضا داوودنژاد، محمد عمرانی، مائده طهماسبی، حمیدرضا آذرنگ، امیر حسین مدرس، مسعود پاکدل و گوهر خیراندیش با حضور افتخاری فرمان فتحعلیان اشاره کرد.
 
داستان فیلم درباره سرقت از یک جواهرفروشی است که در پی آن محمدرضا گلزار ستاره سینما گروگان گرفته می‌شود. فیلم روایت‌هایی موازی از زندگی آدم‌هایی است که با این اتفاق درگیر ماجراهای خاصی می‌شوند. 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ ساعت 10:39 موضوع | لینک ثابت


"یکی میخواد باهات حرف بزنه" در نوشهر


"انا نعمتی در نمایی از فیلم یکی میخواد باهات حرف بزنه"
"عکس:آرش صادقی-چاپ شده در روزنامه بانی فیلم-شنبه 21 آبان"

به گزارش بانی فیلم در حالیکه این فیلم هفته گذشته در تهران کلید خورده بود گروه بعد از دو روز فیلمبرداری عازم شمال شدند
طبق برنامه ریزی انجام شده فیلمبرداری در نوشهر 10 روز به طول می انجامد و پس از آن دوباره به تهران بر می گردند.
قرار است بخش هایی از فیلم "یکی می خواد باهات حرف بزنه" در کرمان فیلمبرداری شود
آنا نعمتی,حمیدرضا پگاه و یکتا ناصر بازیگرانی هستند که تا کنون جلوی دوربین مسعود سلامی رفته اند.فیلم منوچهر هادی چند بازیگر دیگر هم دارد که به زودی انتخاب می شوند
فیلمنامه این فیلم را منوچهر هادی و سعید دولتخانی نوشته اند.
"یکی می خواد باهات حرف بزنه" داستان زندگی لیلاست که فقط یک هفته فرصت دارد برای یک امر حیاتی از همسر سابقش رضایت بگیرد.این دومین فیلم بلند منوچهر هادی بعد از "قرنطینه" است که فرشته مهدی زاده تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد

منبع:بانی فیلم 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۰ ساعت 11:7 موضوع | لینک ثابت


"در امتداد شهر"

فیلم در امتداد شهر که سال گذشته با نام شش نفر زیر باران در جشنواره فجر


 حضور داشت.پس از یکسال و پیگیری های فراوان از عصرگاه پنج شنبه 17 آذر ماه


 در سینماهای تهران به نمایش در می آید 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۰ ساعت 11:4 موضوع | لینک ثابت


آنا نعمتی در پانزدهمین جشن خانه سینما

http://www.cinemaema.com/images/pgimg_image3_26_5785.jpg


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ ساعت 14:13 موضوع | لینک ثابت


عکس های جدید آنا نعمتی

                         

               

               

عکاس:مجید جعفریان

منبع:وبلاگ رسمی آنا نعمتی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در پنجشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۰ ساعت 21:47 موضوع | لینک ثابت


برخورد خیلی نزدیک

نسخه نمایش خانگی "برخورد خیلی نزدیک" توسط موسسه هنرنمای پارسیان و کتاب فیلمنامه آن توسط نشر دامون به بازار عرضه شد


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در جمعه بیستم خرداد ۱۳۹۰ ساعت 12:1 موضوع | لینک ثابت


مصاحبه روزنامه "هفت صبح" با آنا نعمتی

روشنفکر نمایی این روزها معضل شده است

برف روی شیروانی داغ بعد از فیلم آل شاید مهم ترین کار سینمایی آنا نعمتی محسوب شود.نعمتی در این کار نقش سپیده را دارد.دختری که اداهای خاصی دارد.فیلمی که در آن نقش یک منتقد هنری را ایفا کرده است.کسی که به قول معروف تازه به دوران رسیده است و وجوه شخصیتی متفاوتی دارد.او برای همین نقش در جشنواره فجر سال گذشته کاندیدایدریافت سیمرغ شد.سپیده شاید به نظر نقش ساده و راحتی بیاید اما در عین حال نقشی است که لبه مرز راه می رود و هر آن ممکن است به ورطه اغراق و عدم باور پذیری بیفتد.آنا نعمتی از پس کاراکتر سپیده به خوبی بر آمده است

مصاحبه:مهدخت اکرمی و آرامه اعتمادی-روزنامه ۷صبح

******************

نقش سپیده به دلیل رفتارهای متناقضی که نشان می داد نقش چند شخصیتی بود کسی که تظاهر به روشن فکر بودن می کند ادا و اطوار دارد و طرز حرف زدنش خاص است اما در عین حال گاهی همه کاراکتر او را نشان می دهد در واقع ظاهر روشنفکرانه داشت.این خصوصیات و جزئیات از ابتدا در فیلمنامه وجود داشت؟

دقیقا همین است.ما روشنفکرهایی داریم که پوسته بیرونی آنها ادای روشمفکری است یک المان هایی را سعی می کنند رعایت کنند.مثلا من اطراف خودم آدم هایی را می بینم که می گویند برویم به کافه قهوه بخوریم.انگار قهوه خوردن یا سیگار بهمن 57 کشیدن در هر موقعیتی برایشان یک پز و اداست.من از این المان ها استفاده کردم و دکتر کریمی هم خوشبختانه خیلی استقبال کرد.در ابتدا با نوع گویش دیالوگ ها مشکل داشتم که در صحبت با دکتر و مثال هایی که آوردند حل شد مثل واژه لکاته که سپیده درباره زن اول استاد به کار می برد.اما دکتر گفت:لکاته از بوف کور صادق هدایت می آید و واژه ای است که بار ادبی پیدا کرده است .

شخصیت سپیده برون گرا است و پر از پز و ژست روشنفکری.شما ببینید هر باری که او با تلفن مشغول صحبت است یک سری واژه های فرهنگی و استعاره و تمثیل ادبی به کار می برد اما تلفن را که قطع می کند همان لمپنی می شود که حرف هایش عامیانه می شود.اما باز این عامیانه,عامیانه ای است که از ادبیات می آید مثل کتاب کوچه احمد شاملو...میخواستم که این تضاد شخصیت در آورده شود.زمانی که درباره ققنوس صحبت می کند خودش,خودش را حمایت می کند و می گوید به به چه زیبا!یعنی احتیاجی ندارد دیگران تصدیق اش کنند.این موضوع برای من مهم بود که نقشم با انچه در آل و پارک وی نشان داده شده بو متفاوت باشد.نقش سپیده این ویژگی را داشت و نمونه آن در اجتماع زیاد دیده می شود.

در حقیقت از این کاراکترها برای ایفای نقش سپیده نمونه برداری کردید؟

نمونه سپیده زیاد است.کسانی که در حمع افراد غریبه یک طور رفتار می کنند و در خلوت شخصی خودشان آدم دیگری هستند.ما هم سپیده را در فلاش بک آدم دیگری می بینیم که اشک می ریزد که چرا من آنقدر بدبخت هستم و کسی را ندارم؟همه چیز را امتحان کرده و می گوید تقصیر من چیست که بدنام هم می شوم.یعنی این مساله برایش انگ هم شده.به هیمن خاطر پر از معضل و کمپلکت های شخصیتی است که تنها به عنوان یک منتقد و اینکه نقد و نظری داشته باشید می تواند خئدش را بروز دهد.با اینکه نسبت به پریچهر حسودی می کند یا نسبت به مردها حس خودخواهی خودش را ترجیح می دهد.

حتی نسبت به همسر استاد هم حسادت و عقده داشته است؟

به این فیلم جزو فیلمهایی بود که تمام کاراکتر هایش دو شخصیت داشتند.بیرونی و درونی.مثلا همسر استاد به محض فوت او مصاحبه می کند اما هنگامی که بالای سر او می اید شعری را که تنهایی سروده می خواند و تمام مضمون شعر در راستای شعرهای استاد است.یعنی همه آدم های فیلم درگیری تضادی دارند.گرچه پریچهر و ماهان به نسبت بقیه صادق تر و خالص تر هستند.

پس سپیده دکتر کریمی از بتدا همینطور بود؟

دقیقا.البته من وقتی فیلمنامه را خواندم هنوز بازیگران مشخص نبودند و دکتر از من خواستند هر دو شخصیت سپیده و پریچهر را بخوانم

یعنی برای هر دوی این شخصیت ها شما را در نظر داشتند؟

نه,خواستند من همه را مطالعه کنم و درباره شخصیت ها بیشتر بدانم.اما شخصیتی که از ورودش در فیلمنامه می توان حضورش را حس کرد سپیده بود و به همین دلیل هم من را بیشتر جذب کرد.چون دنبال نقشی بودم که نمادهای شخصیتی آن به یاد بماند و سپیده این بازی را با ذهن من می کرد.شخصیتی که می توانستید المان های بسیاری به او بدهید.جایی هم که زیاده روی می کردم دکتر جلویم را می گرفت!در هر حال باید طوری بازی می کردم که نه نقش خنثی باشد و نه خاله زنک اما سعی می کردم خیلی غلو شده نباشید در عین حال بعضی سکانس ها را هم عمدی اغراق می کردم.یادم هست برای ادبیات سنگین و اسامی نا اشنایی که سپیده استفاده می کرد یک جلسه کلاس داشتم به خصوص اینکه آقای کریمی سر صحنه هم فیلمنامه را بازنویسی می کردند و یک دفعه شما 1500 اسم فرهنگی و مکتب های مختلف را می شناختید که تنها بیان کردن آن کافی نبود احتیاج داشت که آنها را بشناسید و با اشراف کامل به زبان بیاورید برای همین حفظ اسامی کار سختی بود البته آقای کریمی لطف می کردند چند لحظه ای ما را تنها می گذاشتند که جلوی دوربین تمرین کنیم اما وقتی بر می گشتند دو خط دیگر به دیالوگ ها اضافه می شد(می خندد!!!)

در این سکانس ها برداشت هایتان زیاد بود؟

به خوشبختانه.من یادم هست پلانی که من دارم راه می روم و درباره سمبلیسم حرف می زنم دیالوگی بود که باید می گفتم چالش ادبی و این هم آوا شدن واژه ها باعث می شد من تپق بزنم.سخت ترین پلان بود و چند بار هم تکرار شد هنگام برداشت دوم به دکتر گفتم نمی توانم!!!!چون پلانم برایم مهم بود.دکتر با من خیلی صحبت کرد و اصلا از فضای فیلم من را دور کرد.بعد هم گفتند فعلا برای این صحنه عجله ندارند و تا زمانی که صحنه های دیگر را می گیرند من می توانم استراحت کنم و متمرکز شوم.در صورتی که بچه ها همه منتظر من بودند تا پلان تکرار شود و تجربه جذابی بود

جماعت روشنفکری که در فیلم دور هم جمع شدند همه مشکل داشتند.انگار فیلم بیانیه ای است برای قشر روشنفکر که زیر سوال بروند

خب همه آنها ما به ازا دارند.ما نمی توانیم بگوییم روشنفکرها بدون مشکل هستند.درباره شاعران که مصداق بیرونی آنها را بارها دیده ایم.زمانی که آنها را از دست داده ایم از بزرگذاشت ها و القابی که به آنها داده ایم متوجه شدیم که چه شخصیت ویژه ای بودند.نباید از این منظر نگاه کنیم که جامعه روشنفکری زیر سوال رفته است اتفاقا این فیلم در نقد روشنفکر نمایی و در جهت دفاع و تطهیر از روشنفکر واقعی که همان استاد است می باشد.اما من به شخصه عقیده دارم که قشر روشنفکر ما صد در صد عاری از مساله نیستند.درصد اینکه ما الان بیشتر روشنفکرنما داریم بیشتر است.روشنفکری که الان موضع شده اما روشنفکر واقعی کسی نیست که موضعی را عمل کند و در فضایی خاص از یک سری آدم خاص حمایت کند.روشنفکر می تواند با نقد بی جانبه نسبت به هر چیزی روی افکار عمومی تاثیر بگذارد که توانایی یک سری از کارها را فقط افراد محدودی دارا نیستند.این اشکالی ندارد که آدم هایی را نقد کنیم که خودشان دیگران را نقد می کنند.چرا همیشه ما اجازه می دهیم که آنها نقد کنند و ما هم تایید کنیم؟برای من نقد خیلی مهم و تاثیرگذار است چون فکر میکنم نظر هر منتقدی می تواند عقیده یک جمع باشد نتیجه اش را هم دیدم که استفاده از نقد و گوشزدها کمکم کرده و در کارم مثبت بوده است.اما این دلیل نمی شود که منتقدان را به دلیل نام منتقدی که دارند نقد نکنیم.اتفاقی که در این فیلم باعث شد با وجود سیاسی بودنش سیاست زده نباشد

اما بر آیندی که در انتها از فیلم می شود این است که شاعر با وجود سمبل بودنش مشکل و نقص بسیاری دارد.حتی یک جایی مخاطب می تواند انواع رابطه های ناسالم را برای شاعر با آدمهای اطرافش متصور شود.

دقیقا.اما در آخر می بینید که اینطوری نیست و این قضاوت آدم هاست.دیالوگی که در فیلم بود که دکتر کریمی آن را حذف کرد و به نظر من خیلی هم خوب بود.روی تاب استاد به سپیده می گفت:<می دونی مشکلت چیه که نمی تونی با آدم ها رابطه برقرار کنی؟اینکه زود راجع به آدم قضاوت می کنی> این واقعیتی است که اگر کسی را همان ابتدا و خیلی زود قضاوت کنید نمی توانید با او ارتباط برقرار کنید.قضاوت آدماهایی که در اطراف و حاشیه استاد بودند باعث شد تا روزی که او فوت کند کسی متوجه نشود چقدر قضاوت هایشان اشتباه بوده.من دلم می خواهد درباره این فیلم اتفاق جمعی بیفتد چون از ابتدای کلید خوردن تا انتها همه با هم بودیم و چون قصه فیلم از یک شب تا صبح می گذرد همه در سکانس پلان ها بازی داشتیمووقتی جمعی درباره این موضوع صحبت کنیم می بینیم نگاهمان به هر کدام از شخصیت ها چقدر همسو و یکسان است.این فیلم خیلی مفهومی است شنیدم یک سری کارگردان هایی که فیلم را دیده اند گفته اند 5-6 سال بعد متوجه می شویم این فیلم چه بوده است چون پر از نکته است ورود هر کدام از شخصیت ها را که به خانه نگاه کنید می بینید به همان ترتیب ورود از خانه خارج می شوند.

بعد از آل, سپیده برف روی شیروانی داغ جدیدترین نقشی بود که داشتید؟

بله.بازی کردن نقش های چند بعدی و با المان های پیچیده که خیلی هم می تواند نقدپذیر باشد سخت تر است تا نقش هایی که من در دو فیلم قبلی ام "پایان دوم" و "پرستوهای عاشق" بازی کردم.دو شخصیت مجزا از هم و متفاوت با سپیده.یک نقش رئال و نمادین را راحت تر می توان بازی کرد چون با ان جلو می روید و ما به ازای آن را هم در پیرامون خود بسیار می بینید.اما نقش هایی مثل سپیده واقعا با اعصاب بازیگر بازی می کند.با اینکه ما 20 روز کار کردیم اما به اندازه سه کار سینمایی از من انرژی گرفت.برایم مهم بود و فیلمنامه,فضا و... جای کار بسیاری داشت.روز اولی که وارد لوکیشن شدم وقتی دیدم حسن کریمی چگونه نورپردازی کرده یا سایه باران روی دیوار صدای باران روی ناودان و شیروانی(چون خانه قدیمی بود و نام فیلم هم برف روی شیروانی داغ)را دیدم من را تحت تاثیر قرار داد.واقعا آدم نباید چیزی را در مورد فیلمش توضیح دهد اما با وجود اینکه نقدهای مثبت بسیاری در مورد این فیلم گفته شده ولی من معتقدم هنوز هم می شود ژرف تر به این فیلم نگاه کرد و زوایای بسیاری را در آن واکاوی کرد.چیزهای بسیاری در فضای فیلم وجود دارد که هنوز دیده نشده است.همان آب شدن برف روی شیروانی که باران می شود یا رعد و برق هایی که در لحظات حساس فیلم زده می شد و کسی توجه نکرد.من خیلی لذت بردم و آنجا بود که کمی اعتماد به نفس و قوت قلب گرفتم.بعد از آن هم که مقابل آئینه گریم نشستم و گریمور(ایمان امیدواری) کاری کرد که به نقش نزدیک شوم.اتفاقی که در همین کار آخر متوجه شدم چقدر به من کمک کرده تا نقش را پیدا و از شخصیت فیلم قبلی جدا کنم.ایمان امیدواری همان ابتدا که فون را به من زد گفتم:<داری چی کار می کنی؟؟؟> اما چون 3 کار با هم انجام داده بودیم می دانستم ایده ای دارد و وقتی گریم تمام شد هیجان زده بودم که زودتر جلوی دوربین بروم و حبیب مجیدی عکس بگیرد تا ببینم شخصیت چظور شده.با گپی که با ایدین ظریف داشتم به طراحی لباس رسیدم.توجه کنید این آدم مشکی پوش نبود..دو نفر در این فیلم مشکی نپوشیدند.بهمن که مرگ استاد برایش مهم نیست و سپیده که اعتقادی به سیاه پوشیدن ندارد.دو شخصیتی که به احاظ درونی نابود هستند و در فلاش بک ها بر خلاف شخصیت های دیگر که احساس زندگی و امید دارند آنها مشغول گریه و ناله هستند.حتی جا دارد از بابک اردلان به عنوان صدابردار و بهزاد عبدی به عنوان آهنگساز این کار هم تشکر کنم که هر کدام سهم مهمی در بهتر شدن این فیلم داشتند.

می شود گفت سپیده بدجنسی زنانه نقش بهمن(شهاب حسینی) را دارد.

بله همین طوره.

پیش از فیلمبرداری دورخوانی و تمرین داشتید؟

نه.فرصت آن نشد.همه بچه ها سر کار بودند و فقط هنگام شروع کار یک جلسه برای پیدا کردن موقعیت شخصیت ها گذاشتیم.بعد از آن همه تمرین ها در لوکیشن اتفاق می افتاد.چون فیلمنامه از حالت سکانس به پلان-سکانس و ادغامی تبدیل شد.به خاطر پر بازیگر بودن کار قبل از قطعی شدن بازیگران نگرانی داشتم.همدلی و همراهی عوامل کار باعث موفقیت کار می شود.اینکه همه گروه انگیزه و عشق داشته باشند برای کاری که انجام می دهند.این می تواند یک مجموعه ضعیف را با موفقیت بزرگ رو به رو کند.در این کار همه بازیگران انرژی مثبت داشتند حتی خانم هنگامه قاضیانی که یک روز کار داشت.جایی که من بازی داشتم در پشت صحنه مرا حمایت می کردند.همینطور بقیه دوستان که باعث شکل گیری یک احترام متقابل بین ما شد .همه ما دوست داشتیم فیلم از مجموعه همکاری ما خوب در آید.البته صداقت و مهربانی دکتر کریمی در این زمینه بی تاثیر نبود.در کل همه این هماهنگی ها و همه انگیزه ای که تک تک دوستان برای این فیلم داشتند تا کاری متفاوت را رقم بزنند به حضور و اقتدار لیدر مهربان و صادق ما دکتر کریمی بر می گردد.

توقع جایزه از جشنواره را داشتید؟

نه.من 17 سال است که کار می کنم و با فضای سینما بطور کامل آشنا هستم.البته امسال در جشنواره لطف کردند برای نقش مکمل کاندیدا کردند با اینکه من نقش اصلی بودم

چرا؟

نمی دانم این سوالی بود که همه پرسیدند.حتی کارگردان و تهیه کننده به من زنگ زدند که ما اسم تو را ابتدای تیتراژ به عنوان نقش اول و اصلی زدیم چطور برای مکمل نامزد شدی؟اما برای من اصلا مهم نبود و ناراحت نشدم.امسال تلاش کردم فیلمهای جشنواره را ببینم چون می دانستم همه تلاش کردند و بازی ها همه خوب بود حتی مکمل ها قوی تر بودند.معمولا در سینمای ما اتفاقات واقعی به وقت آن پیش نمی آید و زمانی رخ می دهد که خیلی دیر شده.

آنا نعمتی با ایفای نقش سپیده در فیلم برف روی شیروانی داغ نشان داد که می تواند نقش های ساده اما سخت را به خوبی بازی کند.

بله.پیش آمده که رفاقتی کار کردم.گرچه ممکن است خیری هم ندیده باشم!اما مهم نیست چون آن

زمان لذت بردم و انجام شده.

منبع:وبلاگ رسمی آنا نعمتی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت 22:6 موضوع | لینک ثابت


نقد و بررسی فیلم برف روی شیروانی داغ در فرهنگسرای ارسباران

امير حسين آرمان و آنا نعمتي در نشست فيلم برف روي شيرواني داغ

يكشنبه 18 ارديبهشت نشست نقد و بررسي فيلم سينمايي «برف روي شيرواني داغ» با حضور «محمد هادي كريمي» (كارگردان)، «آناهيتا نعمتي»، «امير حسين آرمان»، «كوروش تهامي» (بازيگران)، «بهزاد عبدي» (آهنگ‌ساز) و «سيدجواد يحيوي» (مجري) در فرهنگسراي ارسباران برگزار شد.

* كريمي: «برف روي شيرواني داغ» تقابل بين ميراث‌داران و ميراث‌خواران بود

به گزارش فارس، «محمد هادي كريمي» در مورد چگونگي شكل‌گيري فيلمنامه اين كار، اظهار داشت: اين فيلم را مي‌توان از زواياي مختلف نگاه كرد اما عمده چيزي كه من مي‌خواستم در اين فيلم بگوييم يك جور تقابل بين ميراث‌داران و ميراث‌خواران بود و پرداختن به اين موضوع كه آدم‌هاي فيلم من از طبقه متوسط هستند.
كارگردان «غير منتظره» ادامه داد: طرح اين كار را در سال 1382 نوشتم اما از خود سانسوري و مميزي مي‌ترسيدم به هميت دليل يك مقدار صبر كردم و از كاركردن پرهيز كردم تا اين كه 9 سال بعد شرايطي پيش آمد تا اين كار را بسازم و احساس كردم با ساخت اين كار از تمام دغدغه‌هاي اين سال‌ها خلاص شدم.
كريمي ادامه داد: خوشحالم كه خودسانسوري نكردم و تهيه كننده در اين وسط نقش مهمي ايفا كرد با اين كه در بخش خصوصي بود اما من را براي ساخت اين كار حمايت كرد و دوستان جلوي و پشت دوربين در شكل گيري اين كار به من خيلي كمك كردند.

* كريمي: «برف روي شيرواني داغ» هر دو طيف مخاطب را اقناع مي‌كند

در ادامه يكي از حضار از «محمد هادي كريمي» در مورد پلان آخر كار سوال كرد كه به طور اجبار كار شده يا خير كه وي در پاسخ، بيان داشت: نه مجبور نشديم چرا كه فيلم يك تماشاگر خاص دارد و يك تماشاگر عام و من بايد به سوالات اين دو قشر پاسخگو باشم.
كارگردان «امشب شبه مهتابه» ادامه داد: به نظر من پلان پاياني همه را اقناع مي‌كند با موسيقي زيبايي كه «بهزاد عبدي» ساخته رقص مرگ را به نمايش مي‌گذارد ضمن آن كه در پلان آخر و سوزاندن جسد استاد به دليل اين كه فيلم من واقع‌گراست، حس حال خود را به تماشاگر انتقال مي‌دهد.

* كريمي: «برف روي شيرواني داغ» مملو از تصاوير ناب است

در ادامه يكي از حضار از «محمد هادي كريمي» در مورد اين كه اين فيلم بيشتر روي ديالوگ سوار است نه تصوير كه وي در پاسخ، خاطرنشان كرد: نه اين حرف را قبول ندارم چرا كه فيلم پر از تصاوير جذاب است و از لحظات ناب تصويري استفاده شده و جزئي از كار بازيگر ديالوگ و مونولوگ اما شخصيت «سپيده» (آناهيتا نعمتي) تعمدا خيلي پرصحبت است چرا كه در يك فيلم نياز است شخصيت‌ها با هم در تعامل باشند.

آنا نعمتي و امير حسين آرمان و کوروش تهامي بازيگر در نشست فيلم برف روي شيرواني داغ

 

* نعمتي: «برف روي شيرواني داغ» يكي از بهترين نقش‌هايي بود كه تا به حال بازي كردم

به گزارش فارس، در ادامه اين نشست «آناهيتا نعمتي» نيز در مورد نقش خود، گفت: «برف روي شيرواني داغ» يكي از بهترين نقش‌هايي بود كه تا به حال بازي كردم، وقتي فيلمنامه را خواندم، وحشت كردم چرا كه «سپيده» شخصيتي پرصحبت و وراج بود كه در كار همه سرك مي‌كشيد و دخالت مي‌كرد و در عين حال نيز انساني مغرور بود.
نعمتي ادامه داد: اين شخصيت را دوست داشتم و قبل از گرفتن هر پلان به دليل اين كه ديالوگ‌هاي من خيلي سنگين بود با «محمدهادي كريمي» تمرين مي‌كرديم و پلان‌ها به پلان سكانس تبديل مي‌شد اما بازي در تك لوكيشن و اين محدويت‌ها كار ما را خيلي سخت كرد.
اين بازيگر در ادامه افزود: من 20 روز در اين فيلم بازي كردم اما به اندازه سه تا نقش كامل از من انرژي برد و در طول اجراي كار خيلي استرس داشتم اما همكاران بازيگر و عوامل پشت صحنه به من آرامش دادند.

* آرمان: «برف روي شيرواني داغ» بيشتر فيلم نگاه است تا ديالوگ

به گزارش فارس، در ادامه «امير حسين آرمان» نيز در مورد نقش خود، اظهار داشت: به نظر من يكي از نكات مثبت فيلم شخصيت پردازي كار بود و تماشاگر به واسطه ديالوگ‌ها با پيشينه شخصيت‌ها آشنا مي‌شود.
آرمان ادامه داد: شخصيت‌ها ما به ازاي بيروني دارند و دو بعد آنها را مي‌توان در جامعه ديد اما به نظر من اين فيلم بيشتر فيلم نگاه است تا فيلم ديالوگ.

* عبدي: در موسيقي سعي كردم شخصيت استاد را دوست داشته باشيم

همچنين «بهزاد عبدي» در مورد موسيقي كار، اظهار داشت: تمام اشعار استفاده شده در فيلم براي خود «محمد هادي كريمي» است و من روزي كه آمدم و موسيقي كار را بنويسم احساس كردم كه فيلم كار خاصي است و احساس كردم موسيقي توصيفي استفاده كنم كه به نوعي يك شخصيت پنهان در فيلم است كه سعي مي‌كند در طول كار خودنمايي نكند.
عبدي ادامه داد: در موسيقي اين كار تلاش كردم شخضصيت استاد را دوست داشته باشيم و در فضاي تك لوكيشن يك ملودي به سه نت ساده استفاده كردم تا آخر به يك والس نهايي برسيم.

* كريمي: در «برف روي شيرواني داغ» به دنبال قضاوت نمي‌گشتم

به گزارش فارس، در ادامه «محمد هادي كريمي» در مورد شخصيت‌پردازي‌ها اين كار، اظهار داشت: شخصيت دوست داشتني فيلم استاد است و ما به سواد او شك نداريم و من مرگ ايشان را تراژيك نشان دادم و همراه استاد «ماهان» (امير حسين آرمان) است كه راننده آژانس است و اين حس خيلي غريب است چون دوست نداشتم در فيلم قضاوت كنم همه شخصيت‌ها را چند وجهي انتخاب كردم.
در ادامه يكي از حضار از «محمد هادي كريمي» در مورد كمبود مصالح داستاني و شباهت به «درباره الي...» سوال كرد كه وي در پاسخ، خاطرنشان كرد: اين فيلم يك درام شخصيت محور است و من عامدانه اين طور طراحي كردم كه نيرو محركه كار اكشن باشد تا بين شخصيت پردازي‌هاي فيلم كشمكش پيش آيد تا در نهايت به يك بزنگاه برسيم و ضمنا شباهت اين فيلم با «درباره الي...» را هم نمي‌فهمم چرا كه آن فيلم حادثه محور است و اين فيلم شخصيت محور اما دوست نداشتم براي تك تك شخصيت‌ها حكم صادر كنم چرا كه فكر مي‌كنم اين روند كسالت‌بار و ملال‌آور مي‌شود.
كريمي ادامه داد: «برف روي شيرواني داغ» ذائقه مخاطب را تغيير مي‌دهد و به نظر من اگر مخاطب خود را رها كند و يك ذهن پيش ساخته از فيلم نداشته باشد به يك لحن متفاوتي مي‌رسد و از تماشاي هر اثري لذت مي‌برد.

* تهامي: سينماي ما به تغيير ذائقه احتياج دارد

به گزارش فارس، در پايان اين نشست نيز «كوروش تهامي» نيز گفت: به هر حال هر فيلمي نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارد اما بپذيريم كه سينماي ما به تغيير ذائقه احتياج دارد تا كليشه‌ها شكسته شود و آنقدر فيلم و سريال ضعيف ديده‌ايم كه در برخي مواقع بعد از ديدن چند دقيقه از يك فيلم، از سالن بيرون مي‌آيم.
تهامي ادامه داد: بياييم به اين‌گونه فيلم‌ها بيشتر بها دهيم تا ذهن‌مان ارتقاء پيدا كند.
به گزارش فارس، به مناسبت دويستمين برنامه باشگاه فيلم تهران مراسم تقدير از بهترين‌هاي اين باشگاه برگزار شد و از نكات قابل توجه اين نشست اين بود كه طبق عادت مرسوم همه پشت يك ميز ننشستند بلكه اين نشست متفاوت برگزار شد و عوامل فيلم روي مبل به گفت‌وگو پيرامون فيلم پرداختند كه اين يك ابداع جديد در برگزاري نشست پرسش و پاسخ بود.
اين نشست رأس ساعت 22 با اهدا لوح تقدير به مدعوين به اتمام رسيد.

منبع:وبلاگ رسمی آنا نعمتی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت 19:16 موضوع | لینک ثابت


عکس های جدید آناهیتا نعمتی

 

 

34879838653755896547.jpg                  76020533806521254113.jpg                69227084000748374346.jpg

18468019188652437470.jpg                 57411607590836914450.jpg               20255988669010866141.jpg

عکاس:مجید جعفریان

منابع:

وبلاگ رسمی آنا نعمتی

سایت رسمی آنا نعمتی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۰ ساعت 19:21 موضوع | لینک ثابت


3 خبر

نامزدهای بهترین های سینمای ایران در سال 1389 به انتخاب نویسندگان و منتقدان سایت سی نت معرفی شدند.
به گزارش سی نت، گروه هفت نفره داوری متشکل از فرهاد خالدار، احمد شاهوند، سیدرضا صائمی، نیوشا صدر، مریم مطلب پور، حامد مقدم و امیررضا نوری پرتو از میان شصت و دو فیلم اکران شده در سال جاری، شش فیلم "پرسه در مه"، "طلا و مس"، "کیفر"، " لطفا مزاحم نشوید"، "هفت دقیقه تا پاییز" و "هیچ" را به عنوان نامزدهای دریافت عنوان بهترین فیلم درام سال 1389 معرفی کردند.

لازم به ذکر است در بخش بهترین فیلم کمدی، از میان انبوه فیلم های کمدی اکران شده، تنها سه فیلم شایستگی دریافت این عنوان را داشتند.

اسامی کامل نامزدها به شرح زیر است:

نامزدهای بهترین فیلم درام:
- پرسه در مه (بهرام توکلی)
- طلا و مس (همایون اسعدیان)
- کیفر (حسن فتحی)
- لطفا مزاحم نشوید (محسن عبدالوهاب)
- هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)
- هیچ (عبدالرضا کاهانی)

نامزدهای بهترین فیلم کمدی:
- آتشکار (محسن امیریوسفی)
- پسر آدم دختر حوا (رامبد جوان)
- سن پطرزبورگ (بهروز افخمی)

نامزدهای بهترین کارگردانی:
- بهرام توکلی (پرسه در مه)
- همایون اسعدیان (طلا و مس)
- حسن فتحی (کیفر)
- محسن عبدالوهاب (لطفا مزاحم نشوید)
- علیرضا امینی (هفت دقیقه تا پاییز)
- عبدالرضا کاهانی (هیچ)

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
- بهرام توکلی (پرسه در مه)
- حامد محمدی (طلا و مس)
- علیرضا نادری (کیفر)
- محسن عبدالوهاب (لطفا مزاحم نشوید)
- داوود امیریان، احمد کاوری (نفوذی)
- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:
- حمید فرخ نژاد (آتشکار)
- شهاب حسینی (پرسه در مه)
- بهروز شعیبی (طلا و مس)
- مصطفی زمانی (کیفر)
- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز)
- مهدی هاشمی (هیچ)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:
- لیلا حاتمی (پرسه در مه)
- لیلا حاتمی (چهل سالگی)
- رویا نونهالی (عصر جمعه)
- نگار جواهریان (طلا و مس)
- مریلا زارعی (کیفر)
- هدیه تهرانی (هفت دقیقه تا پاییز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
- جواد عزتی (طلا و مس)
- امیر جعفری (کیفر)
- حامد بهداد (لطفا مزاحم نشوید)
- هدایت هاشمی (لطفا مزاحم نشوید)
- حامد بهداد (هفت دقیقه تا پاییز)
- مهران احمدی (هیچ)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
- آناهیتا نعمتی (برخورد خیلی نزدیک)
- بهناز جعفری (حوالی اتوبان)
- گلچهره سجادیه (حوالی اتوبان)
- شیرین یزدان بخش (لطفا مزاحم نشوید)
- پانته آ بهرام (هیچ)
- نگار جواهریان (هیچ)

نامزدهای بدترین فیلم:
- افراطی ها (جهانگیر جهانگیری)
- شیر و عسل (آرش معیریان)
- ناسپاس (حسن هدایت)
- یه جیب پر پول (قدرت الله صلح میرزایی)

بهترین های سینمای ایران در سال 1389 به انتخاب نویسندگان و منتقدان سایت سی نت هفته پایانی اسفندماه معرفی خواهند شد.


«يكي از ما دو نفر» براي اكران نوروزي در گروه عصرجديد قرارداد بست

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، بنا بر اين گزارش، پخش‌كننده اين فيلم «هدايت فيلم» است و قرارداد اكران نوروزي اين فيلم به‌زودي در جلسه شوراي صنفي نمايش ثبت خواهد شد.
به گزارش فارس، تا اين لحظه نمايش فيلم‌هاي «اخراجي‌ها3» ساخته مسعود ده‌نمكي در گروه آفريقا، «جدايي نادر از سيمين» ساخته اصغر فرهادي در گروه استقلال، «زن‌ها شگفت‌انگيزند» ساخته مهرداد فريد در گروه آزادي و
«يكي از ما دونفر» ساخته تهمينه‌ ميلاني در گروه عصرجديد قطعي شده است و به نظر مي‌رسد از ميان گزينه‌هايي چون «پايان نامه» ساخته حامد كلاهداري، «ورود آقايان ممنوع» ساخته رامبد جوان، «جرم» ساخته مسعود كيميايي و «شيش و بش» ساخته بهمن گودرزي يك فيلم در گروه سينمايي قدس اكران نوروزي شود.
به گزارش فارس،
«يكي از ما دو نفر» داستان دو آرشيتكت را روايت مي‌كند كه از دو دنياي متفاوت مي‌آيند و به لحاظ فكري و جهان‌بيني با هم متفاوت هستند.
در اين فيلم بهرام رادان، السا فيروز‌آذر، همايون ارشادي، دانيال عبادي،
آنا نعمتي، الناز فيروزآذر، پيام صالحي، سارا خوئيني‌ها، سمانه پاكدل به ايفاي نقش مي‌پردازند.


فیلم کوتاه "بازتاب یک ذهن کوتاه" ساخته آرش انیسی با بازی آنا نعمتی و علی علایی آماده نمایش شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم کوتاه 12 دقیقه‌ای آماده نمایش شده، در این فیلم آنا نعمتی و علی علایی منتقد سینما ایفای نقش کردند.

"بازتاب یک ذهن ناتمام" درباره زنی است که قصد دارد بدون اطلاع همسرش او را ترک کند ولی ... متن فیلمنامه این فیلم بر اساس طرحی از شقایق شوریان توسط آرش انیسی نوشته شده است.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از  فیلمبردار: مرتضی هدایی، صدابردار: سعید علیپور، طراح صحنه و لباس: شقایق شوریان، طراحی صدا و موسیقی: عادل انیسی و تدوین: آرش انیسی.

انیسی تاکنون ساخت فیلم‌های کوتاه "دست‌های کوچک"، "ای پدر ما که در آسمانی" را در کارنامه دارد که برای فیلم دوم خود جایزه بهترین فیلم سوم داستانی را از جشنواره ملی دانشجویی دریافت کرده است.

وی همچنین طراحی استوری برد سه بعدی فیلم‌های "دموکراسی تو روز روشن" و "شش نفر زیر باران" را برعهده داشته است. آنا نعمتی فیلم‌های "برخورد خیلی نزدیک"، "برف روی شیروانی داغ"، " آل"، "زن دوم"، "پارک وی"، "شش نفر زیر باران" و ... را در کارنامه دارد. علی علایی منتقد سینما پیش از این در فیلم "بوتیک" بازی کرده است.

منبع:وبلاگ رسمی انا نعمتی


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 10:39 موضوع | لینک ثابت


مصاحبه آکادمی هنر با آنا نعمتی

 

آنا نعمتی

آنا نعمتی بازیگر فیلم برخورد خیلی نزدیک در چند سال اخیر روند یکدست و رو به رشدی را در کارنامه بازیگری خود پیش گرفته و در دو دوره پیاپی جشنواره فیلم فجر کاندید بهترین بازیگر زن شده است. او در جشنواره امسال فیلم برف روی شیروانی داغ را در بخش مسابقه سودای سیمرغ و دو فیلم یکی از ما دو نفر ساخته تهیمنه میلانی و شش نفر زیر باران ساخته علی عطشانی را در بخش نوعی نگاه داشته است. نعمتی به دلیل ایفای نقش در فیلم شش نفر زیر باران در بین بهترین‌های فجر از نگاه منتقدین آکادمی هنر انتخاب شد. گفت‌وگوی زیر را سعید خواجه افضلی عضو هیئت تحریریه آکادمی هنر با ایشان به دلیل نقش آفرینی در فیلم برخورد خیلی نزدیک ساخته اسماعیل میهن دوست انجام داده است.

خواجه افضلی: چطور شد که حاضر به بازی در این فیلم شدید؟ در حالی که آقای میهن‌دوست اولین تجربه فیلم بلند سینمایی‌اش رو پشت سر می‌گذاشتن و شما تا قبل از فیلم برخورد خیلی نزدیک، توی ده فیلم سینمایی حضور داشتید و بازیگر شناخته شده‌ای به حساب می‌آیید؟

نعمتی: سؤال بسیار خوبی پرسیدید. اول اینکه موقعیکه فیلمنامه را خواندم بسیار علاقمند شدم در یک فیلم با ساختار جذاب و نگاهی نو ایفای نقش کنم و نقش نرگس متفاوت با نقشهایی که به نوعی با ادامه دادنشان کلیشه میشدم؛ بود. آقای میهن دوست به دلیل تسلط بسیار بالایی که بر روی فیلمنامه داشتند و تعصب و تجربه ایشان در نقد و انرژی و انگیزهای که برای ساخت فیلمنامه برای ایشان وجود داشت هیجان من و علاقه بازی در فیلم را برایم دوچندان بیشتر و بیشتر میکرد.

فالحال متذکر شوم که بعد از برخورد خیلی نزدیک در چند فیلم که بسیار دوستشان دارم و تجربه اول و دوم کارگردانهای نسل جدید هستند بازی کردم. پس موضوع اسم کارگردان نیست.

وقتی که فیلمنامه رو خواندید، تصور و چشم‌اندازی که از کار داشتید را کمی برایمان توضیح بدهید؟

یک فیلمنامه متفاوت با قصهای پیچیده که خودم سه بار آن را مطالعه کردم تا تغییر فضا، محیط و شخصیتها را بشناسم.

چقدر با تئوری و نظریه‌های بازیگری آشنایید و بهشون اعتقاد دارید؟ روند و شیوه‌ای که برای رسیدن به نقش و اجرای اون پیش می‌گیرید (به طور خاص در فیلم برخورد خیلی نزدیک) رو شرح بدید؟

تئوری و نظریههای متفاوتی در مورد بازیگری وجود دارد، ولی اگر قرار باشد همه نقشها را بر اصول تئوری و نظریه و تکنیک اجرا کنی، فضای درونی نقش را لمس نخواهی کرد. من تلفیقی از تکنیک و بازی درونی (حسی) را معمولا در ارتباط با نقشها که البته این نوع کار را نیاز داشته باشند به کار میگیرم. در فیلمی به طور کامل حسی پیش رفتم و در فیلمی هم به طور کامل از تکنیک و تئوری کمک گرفتم. در برخورد خیلی نزدیک تئوری و تکنیک و حس تلفیقی از هم را در راستای نظریهی نویسنده (کارگردان) استفاده کردم.

ساختار فیلم و نحوه‌ی روایت داستان و شکستن ترتیب زمانیِ فیلم، باعث نمی‌شد که در حفظ روند تحول شخصیت و پیشبرد شخصیت‌پردازی در بازی دچار مشکل بشوید؟

قبل از شروع فیلمبرداری پروندهای برای شخصیت نرگس باز کردیم و شخصیت و کاراکتر این نقش را بستیم. ولی پر واضح است که من تک تک سکانسها را به دلیل اینکه رج میزدیم و اصلا به ترتیب سکانها پیش نمیرفتیم طراحی و به نوعی چارچوب خاصی برای آن درست کردم. به دلیل اینکه نقش فراز و نشیبهای بسیاری داشت، چند دورهی زمانی با حسهای متفاوت را میدیدیم.

در این فیلم شخصیت متفاوتی از شما دیده شده که با بازی‌های قبلی شما متفاوته، به نحوی در این نقش تصویر آشنای شما برای مخاطب عام سینما کمی تغییر کرده (تصویر همسر وفادار، خوش‌بین و پایبند به زندگی خانوادگی، همراه با معصومیتی کودکانه)، روند رسیدن به این شخصیت به چه شکل بود؟ تا چه اندازه‌ای فیلم‌نامه و کارگردانی شما را در رسیدن به این نقش هدایت کردند؟

خوشحال میشوم که نقشهای متفاوتی را بازی کنم. نمونهی نرگس در جامعهی ما بسیار است. نرگسهای وفادار، نرگسهای خوشبین، نرگسهای پایبند به زندگی خانوادگی همراه با معصومیتی کودکانه که شما مفید و مختصر چارچوببندی کردهاید. شاید درگیر قضاوت و به نوعی تقسیمگیریهای لحظهای از روی احساس آدمها را به چالشهایی میکشاند که اغلب آسیبهای جبران ناپذیری به اصل زندگی و ... خواهد زد که خیلی دقیق به این موضوع پرداخته شده است. در برخورد خیلی نزدیک، همین پرداخت دقیق و راهنمایی و تمرینهایی که در این راستا با کارگردان فیلم آقای میهن دوست داشتم این نرگس ساخته شد.

چه بخشی از بازی این شخصیت، فقط و فقط برای آنا نعمتی بوده و به عبارتی شما بودید که اون رو به فیلم اضافه کردید؟ منظورم خلاقیت و پیشنهادات فردی شما به مجموعه است؟

خُب این طراحی، نوعی بیان، گویش، شادابی وسادگی از لحاظ پوشش لباس حتی نوع علائق به اطراف و خواستهها همه و همه با آقای میهن دوست درست چک میشد و ایشان هم بسیار استقبال میکرد

ارزیابی شخصیتان از محصول نهایی -فیلم برخورد خیلی نزدیک- چیست؟

فیلم و شخصیتهای آن را دوست دارم. همهی آنها بیگناه هستند. ساختار صحنه و فیلمبرداری، نور، گریم متفاوت، صدا و از همه مهمتر تدوین دقیق و نرمی که روح فیلم را زنده نگه داشته بود.

مهم‌ترین آسیب و ضعف بازیگری سینمای ایران و به طور اخص بازیگران زن به نظرتان چیست؟

من بازی بازیگران سینمای ایران را ستایش میکنم؛ چون میدانم این مقوله بشدت برای همکاران من جدی است و دقت و انرژی بسیاری برای هر کدام از فیلمهایشان میگذارند. برای ساخت فیلمها زحمت بسیاری کشیده میشود ولی گاهی اوقات ممکن است ضعفی در ساختار به هر شرایطی به وجود آید.

به کاری جز بازیگری، در عرصه سینما علاقه دارید و یا تصمیم به انجام علاقه‌تون گرفتید؟

در حال حاضر جز بازیگری در کار لباس عروس، تور و تاج فعال هستم.

مهم‌ترین ویژگی و توانایی آنا نعمتی به عنوان بازیگر از نظر خودتون چیست؟ توانایی در بازی؟ اخلاق کاری؟ ...

سعی میکنم در هر کاری از ابتدا تا انتها با تمام وجود حاضر شوم باید بگویم که اول از همه برای من همیشه اخلاق کاری، اخلاق کاری، و بعد تمام تلاش را برای اجرای درست نقش در راستای نظر و نگاه کارگردان میگذارم


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در پنجشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 15:24 موضوع | لینک ثابت


حضور «شيش و بش» در جشنواره فيلم فجر

حضور «شيش و بش» در جشنواره فيلم فجر

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي اين پروژه ، محمد شايسته اعلام كرد: فيلمبرداري «شيش وبش» طي 50 روز ودر 44 جلسه انجام شد و براي رساندن فيلم به جشنواره و ارتقا كيفي فيلم تدوين همزمان توسط «مستانه مهاجر» آغاز شد.
وي ادامه داد: هم اكنون مراحل صداگذاري توسط «ايرج شهزادي» رو به اتمام است و به زودي ساخت موسيقي آغازخواهد شد.
«شيش و بش» يك كمدي موقعيت است كه براساس فيلمنامه‌اي از محمد رضا گلزار و بازنويسي پيمان قاسم‌خاني و خشايار الوند به عنوان نخستين فيلم سينمايي بهمن گودرزي ساخته شد.
محمدرضا گلزار،امين حيايي
،آنا نعمتي، بيتا فرهي،ميرطاهر مظلومي، شهنام شهابي،تانياجوهري و رضا رشيدپور از بازيگران اصلي «شيش وبش» هستند.
اين فيلم روايت برخي از انسانهاست كه مي‌انديشند بسيار زرنگ‌اند اما در اين وادي خبر ندارند كه آدم‌هاي زرنگ هميشه دو جفت كفش پاره مي كنند.«شيش و بش» فيلمي است درباره دنياي رفاقت.
عوامل توليد اين فيلم عبارتند از:
كارگردان: بهمن گودرزي/ مدير فيلمبرداري: حسن كريمي/ نويسنده:محمد رضا گلزار/ بازنويسي:پيمان قاسم‌خاني، خشايار الوند/ طراح صحنه:آيدين ظريف/ طراح چهرپردازي:ايمان اميدواري / تدوين:مستانه مهاجر/ صدابردار: بابك اردلان / مدير توليد: مجيد اماني‌زاده / عكاس: امير عابدي/ برنامه‌ريز: ماهان دريايي / دستياراول كارگردان: مهدي قپاني / منشي صحنه:سميرا برادري / گروه كارگرداني: علي نوابي، محمد خان علي‌زاده/ دستيار اول فيلمبردار: همايون قرباني / گروه فيلمبرداري: احسان رفيعي‌جم، علي رمضاني، اكبر گودرزي، سهيل ملكي، مهدي رجبي/ اجراي گريم : هادي هاشمي، فرناز انصار/ گروه صحنه و لباس: رضا عسگرخاني، وحيده حيدري، حميد رضا پربها / تصويربردار پشت صحنه: فرشيد احساني‌فرد/ گروه توليد و تداركات : حميد رضا سلطانيان، عبدالرضا سعيدي، سيدكاظم قاضي /خدمات: مجتبي آژنگ، محسن رضازاده / مجري طرح: محمد شايسته/ تهيه كننده:مرتضي شايسته/ محصول هدايت فيلم 1389.

 


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۹ ساعت 14:35 موضوع | لینک ثابت


تانيا جوهري و ميرطاهرمظلومي به «ساندويچ سرد» پيوستند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي، تانيا جوهري در نقش «گلوريا» شخصيتي را به تصوير مي‌كشد كه سرنوشت قصه را وارد گره هايي مي‌كند كه بايد گريزي براي اين قضايا يافت.برخي از سكانس‌هاي «گلوريا» با بازي محمد رضا گلزار و امين حيايي در خيابان پاسداران در حال فيلمبرداري است.
همچنين «ميرطاهر مظلومي» در سكانس‌هايي كه ايفاگر نقش خاصي است جلوي دوربين «ساندويچ سرد» قرار گرفت و در قالب يك نقش منفي ظاهر شد.
تاكنون بيش از 60 درصد پروژه طي شده و پلان‌هاي مابقي با پيوستن بازيگري جديد فيلمبرداري خواهد شد. تدوين همزمان «ساندويچ سرد» نيز توسط مستانه مهاجر در حال انجام است.
بنابراين گزارش، «ساندويج سرد» بر اساس فيلمنامه‌اي از «محمد رضا گلزار» و بازنويسي «پيمان قاسم خاني» و «خشايار الوند» شكل گرفت. فيلمنامه «ساندويچ سرد» با تلفيق نهايي با فيلمنامه «شيش و بش» نوشته «محمد رضا گلزار» و انجام بازنويسي، در ژانر كمدي موقعيت در حال فيلمبرداري است.
«محمد رضا گلزار» پس از وقفه‌اي دوري از سينما با بازي در فيلم سينمايي «ساندويچ سرد» فعاليت خود را با هدايت فيلم آغاز كرده است.

بازیگران این کار:محمدرضا گلزار-امین حیایی-آنا نعمتی-بیتا فرهی-میرطاهر مظلومی و تانیا جوهری
عوامل ديگر فيلم: مدير فيلمبرداري: حسن كريمي، طراح صحنه و لباس: آيدين ظريف، طراح چهرپردازي: ايمان اميدواري، صدابردار: بابك اردلان، مدير توليد: مجيد اماني‌زاده، برنامه‌ريز: ماهان دريايي، دستيار اول كارگردان: مهدي قپاني، عكاس: امير عابدي، مدير روابط عمومي: محسن سليماني فاخر، مجري طرح: محمد شايسته، تهيه كننده: مرتضي شايسته.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در دوشنبه ششم دی ۱۳۸۹ ساعت 15:2 موضوع | لینک ثابت


تدوين همزمان «ساندويچ سرد» آغاز شد

  تدوين همزمان «ساندويچ سرد» آغاز شد

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي، «محمد شايسته» مجري طرح اين پروژه با اعلام اين خبر اظهار داشت: تا كنون بيش از 40 درصد از فيلمبرداري فيلم سينمايي «ساندويچ سرد» به كارگرداني «بهمن گودرزي» گذشت و تدوين كار براي پيشبرد بهتر كار به صورت همزمان به «مستانه مهاجر» سپرده شد.
وي ادامه داد: فيلمبرداري در لوكيشن‌هايي در شهرك غرب و خيابان طالقاني با بازي «آنا نعمتي» و ديگر بازيگران در حال انجام است و همچنين در سكانس‌هاي بعدي چندين بازيگر جلوي دوربين «حسن كريمي» قرار خواهد گرفت.
بنابراين گزارش، «ساندويج سرد» بر اساس فيلمنامه‌اي از «محمد رضا گلزار» و بازنويسي «پيمان قاسم خاني» و «خشايار الوند» شكل گرفت. فيلمنامه «ساندويچ سرد» با تلفيق نهايي با فيلمنامه «شيش و بش» نوشته «محمد رضا گلزار» و انجام بازنويسي، در ژانر كمدي موقعيت در حال فيلمبرداري است.
«محمد رضا گلزار» پس از وقفه‌اي دوري از سينما با بازي در فيلم سينمايي «ساندويچ سرد» فعاليت خود را با هدايت فيلم آغاز كرده است.
عوامل ديگر فيلم: مدير فيلمبرداري: حسن كريمي، طراح صحنه و لباس: آيدين ظريف، طراح چهرپردازي: ايمان اميدواري، صدابردار: بابك اردلان، مدير توليد: مجيد اماني‌زاده، برنامه‌ريز: ماهان دريايي، دستيار اول كارگردان: مهدي قپاني، عكاس: امير عابدي، مدير روابط عمومي: محسن سليماني فاخر، مجري طرح: محمد شايسته، تهيه كننده: مرتضي شايسته.


 

نوشته شده توسط شاهین"نویسنده" در یکشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۹ ساعت 11:26 موضوع | لینک ثابت